Patentler

Patent, icat edilen ürünün ve ya faydalı modelin sahibine istisnai hak veren koruma belgesidir. Patent verilen ürün teknik karara sahip olan dünya yeniliği, icat seviyesi ve endüstriyel kullanımı olan üründür.

Faydalı model yapıcı ve tekniksel özellikleri olan konudur. Bu özellikler ürünlerin, mekanizmaların ve ya onların parçalarının yapılışını, şeklini ve ya bir meydanda birleşmelerinin iyileştirilmesine bağlıdır.Faydalı model, yeni ve endüstriyel uygulama özelliklerine sahiptir.

Bulgaristan Avrupa kanunlarınla uyumlaştırılan çağdaş patent kanununu kabul etmiş ve Avrupa patent anlaşmasını onaylamıştır. 01.07.2002 tarihinden itibaren Bulgarıstan Avrupa patent anlaşmasının üyesidir. Bulgaristan 1983-ten itibaren Uluslararası patent kooperatifleştirme antlaşmasının üyesidir.

IP Consulting Bulgaristan ve ya yabancı ülkelerden gerçek ve tüzel kişilerin icatları ve faydalı modelleri koruma alanında aşağıda gösterilen tam hizmetleri teklif ediyor.

 1. Patent temizliği araştırmaları
 2. Patent kanununun taleplerine göre ürün (faydalı model) istek ve tarif işlemleri yapmak.
 3. Endüstriyel mülkiyet alanında Bulgaristan Patent dairesi’nın önünde ehliyet sahibi olan temsicilerle patent talep formu depoze etmek ve patent çıkarmak ve Bulgaristan mahkemesi önünde Patent dairesi’nın aldığı kararlara karşı hukuki temsilcilik yapmak.
 4. Uluslararası patent kooperatifleştirme anlaşması ihtira isteği ve tarif işlemleri yapmak, müşterinin belirtiği devletlere Dünya patenti almak için Patent kooperatifleştirme kanununa göre yetkili kurumlar nezdinde temsilcilik yapmak.
 5. İhtira isteği ve tarif işlemleri yapmak, Avrupa patent konvasiyonu’nun taleplerine göre Avrupa patenti çıkarmak için Avrupa patent dairesi önünde temsilcilik yapmak.
 6. Patentin reddedilmesi ve geçersiz ilan edilmesi uzerine işleme girişmek.
 7. Patent haklarına el atma dolayısıyla mahkemede savcılık yapmak.
 8. Entellektüel mülkiyet değerlendirmesi.

Patentler

Şirketimiz yarattiğiniz icadın patent değeri olduğunu ve olmadığını değerlendirmesini yapmaniz için sizin belirlediğiniz teknik alaninda patentli olan icatları bildirir ve analiz eder.

Şirketimiz fikirleriniz ve teknik çözümleriniz gereken özelliklere sahip oldukları durumda onların patent talebi için kanuna uymalarını sağlayabilir ve şekillendirebilir, Bulgaristan patent dairesinin önünde patent çıkartılana kadar lisanslı ve büyük stajlı temsilciler aracıyla temsilcilik yapabilir.

IP Consulting Patent sahibi olduğunuz halde kanunun tesbit ettiği araçlarla, idari ve mahkeme yoluyla, her türlü ihlaldan sizi koruyabilir.

Şirket Patent hakkı alanında uzman olan vekillerle çalışmaktadır ve mahkeme, Rekabet koruma komısyonu, Gümrük ve Patent dairesi nezdinde profesyonel olarak menfaatinizi koruyabilir.

Eğer Pazar ortamında ilerlemek için büyük teknolojik işlemlere ihtiyacı olan bir şirketseniz biz gereken bilgileri size verebiliriz. Sizi ilgilendiren Bulgaristan’da ve ya diğer ülkelerde patent ile korunan ve ya korunmayan teknolojik işlemler için Dünya ve milli çapta güncel olan bilgileri elinize verebiliriz.

 

   

   

 • Visit our new site

  Visit our new site IP Consulting.eu - Intellectual Property Consulting Agency
 •  

   

  IP Consulting Google+ page

  IP Consulting Ltd. on LinkedIn