Markalar

„Marka, bir şahsın mallarını ve hizmetini diğer şahsların mallarından ve hizmetlerinden ayırtan bir alamettir ve bu alamet grafik olarak gösterebilinir“. Bu tarif Bulgaristan marka ve coğrafi işaretleri kanunu’nda yer almaktadır. Ticari markalar ticaretçilerin çevresinde „brend“ ve „brend isim“ olarak bilinir. Ürün ve ya korporatif brendleri bir ticari markadan daha geniş anlamı olması tabiidir. Kavi brend yapmak ve brend değerini onaylamak ticaret için bir veya fazla ticari markaları ayırtma, kayıtlama ve tutmaktan daha büyük bir tahriktir. Her şeye rağmen kayıtlama ve tutma her ticaretin bu gün yapacağı genel harekettir. IP Consulting Ltd. sizin ayırdığınız alameti ticari marka olarak kayıtlayabilecek şirkettir.

IP Consulting Ltd. Bulgaristan patent dairesi nezdinde sizin temsilciniz olabilir. Söz konusu patent dairesine şirket sizin adınıza Bulgaristan’da markanızı kayıtlamak için gereken evrakları verir ve kayıtlamak dolayısıyla her türlü yazışmaları yapar.

IP Consulting 70ten fazla ülkede marka tescili yapmaktadır.

Gerekirse IP Consulting Ltd. Sizin markanızın kayıtlanmasına engel olan markaların kaydını sildirme işlemlerini başarıyla yapabilir.

Sizin markanız kayıtlandıktan sonra IP Consulting Ltd.haksız rekabete karşı haklarınızın korunmasını gözaltına alır ve markanıza aykırı olan malların sınırdan geçirilmemesi için sınır kontrolüne yardımcı olur.

IP Consulting Ltd.markanızın problemsiz ve en iyi şekilde kayıtlanması için geçici olarak kayıtlanan markalar araştırması ve analizi yapar.

IP Consulting Ltd. ihracatınıza uluslararası koruma sağlamak dolayısıyla hangi ülkelerde ve nasıl şekilde markanızı kayıtlamak yapmanız için sizinle danışmalar yapabilir.

IP Consulting Ltd. markanızın korunmamasına bağlı olan mahkemelerde hukuki müşavirlik, yardım ve menfaatınızı korumak sağlayabilir.

IP Consulting Ltd.ticari markalar aktarmak ve ya lisans antlaşmaları hazırlayabilir.

IP Consulting Ltd. ticari markalarınızın başarıyla yönetim stratejisi ve rekabetçiler için analizler hazırlayabilir.

   

   

 • Visit our new site

  Visit our new site IP Consulting.eu - Intellectual Property Consulting Agency
 •  

   

  IP Consulting Google+ page

  IP Consulting Ltd. on LinkedIn